רבי נחמן מחזיר את הכסף

גם תמי שניצבה בפני שוקת שבורה החליטה להגיע לאומן, בבחינת אם זה לא יעזור זה לא יזיק.

אהובה ארד עם תלמידה בגן סופיה
הרבנית אהובה עם נוסעת בגן סופיה

ישועות באומן

תמי חובבת נסיעות ונהנית לטוס לכל מקום בעולם, והנסיעות לאומן סקרנו אותה מזה זמן רב, יש משהו שם בוודאי אם רבים כל כך נוהרים לשם וחוזרים מרוצים ומלאים בחוויות שמחות. ובייחוד שהיא תמיד הייתה קרובה מאד לעולם היהדות ובעיקר הכירה את משנתו של רבי נחמן והוקסמה ממנו, היא זכרה תמיד את אמרותיו כמו אין ייאוש כלל בעולם, אך לא תמיד הרגישה שהיא מצליחה ליישם את הגישה החיובית.

אין ייאוש כלל בעולם

היא החליטה לצרף למסע את אימה ואף לשלם עליה כי מצבה הכספי של אמה לא היה שפיר במיוחד. היא שמחה להעניק את המתנה הזו לאמה ולצאת איתה לטיול מרגש של אם ובת. תמי הרגישה שהתא המשפחתי שלה מתפרק ושהיא מרגישה מחוברת פחות לחיים, תמיד רצתה לנסוע מתישהו לאומן והנה לפתע החליטה די בפתאומיות וסגרה עוד באותו יום את הנסיעה, לאחר מכן הבינה כי כאשר רבי נחמן קורא לך את תגיעי אליו, לכל עת וזו הייתה ההזמנה הישירה שקיבלה מרבי נחמן, מעין קול חזק שקרא לה לבוא. הנסיעה כולה לא רק שהייתה מעשירה ומהנה ביותר, החוויה הרוחנית הייתה גדולה ומרשימה מאד עבורה.
גם אמה של תמי שמתקשה בנסיעות נהנתה מכל רגע, זה היה בהחלט טיול והתרגשה מאד מהזכות הגדולה לבקר בציון הקדוש. היא הניחה שם ספרי תהילים על שם אמה שנפטרה לפני זמן לא רב.

רבי נחמן..רבי נחמן...

תמי ידעה כי על פי הנאמר הדרך לאומן לא תמיד קלה, בנוסף לא תמיד ישועה מגיעה בהינף יד, אך קבלת הפנים של רבי נחמן הייתה מוצלחת ונעימה מכל בחינה והשהות באומן וברחבי אוקראינה הייתה מרגשת ומהנה. כך שתמי בעצם שכחה מהישועה אם תבוא ואם לאו, אולם בחזרה לארץ היא שמה לב לסימן ראשון ומרגש- חלומות על הציון, עם הקריאה "רבי נחמן, רבי נחמן", חלומות על אנשים היסטוריים גדולים שחיבקו אותה, היא התרגשה מכך וכמעט מעולם לא היו לה בנוסף היא הרגישה שמעט יותר חמצן זורם לעברה, החיבור לחיים קיבל יותר חיזוק, ורמות של נפילות וייאוש ודיכאון נעלמו לחלוטין.

השגחה מדוייקת

הקושי בחייה לא נעלם אך לא הגיע לרמות של חושך מוחלט. חודשיים חלפו ותמי אף החלה לפקפק מעט בתקווה לישועה שתשאיר אותה קצת המומה, אולם לפתע הבחינה בסימן שעורר חיוך על פניה ואף גרם לה לתדהמה. על הנסיעה שילמה עבורה ועבור אמה 4700 ₪ ומשכורתה לא הגיעה לרוב לסכום זה, כחודשיים בדיוק לאחר הנסיעה הבחינה שקיבלה בדיוק את הסכום 4700 ₪ והרגישה בפירוש מעין נוכחות עזה של רבי נחמן שמודה לה ואומרת לה- "תודה שעשית את המאמץ הזה לבוא עד אליי לאומן, זה לא מובן מאליו עבורי. אני מעריך זאת מאד ושם לב לכל אחד ואחת שמגיעים לכאן." הכסף המשיך לזרום לסכום בדיוק של פי שבעה ממה ששילמה על המסע… תמי המשיכה בתחביבה לטייל בעולם וכבר מאז היא בהחלט רוצה לשוב לידיד החדש, החכם והמרגש שרכשה- לחזור שוב לאומן, לרבי נחמן.    

השאירי תגובה

מאמרים פופלרים

טיסות לאומן בקרוב

עקבי אחרינו

רוצה לקבל את המאמר לפני כולן?

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן