כוחה של הפרשת חלה

מסע נשים לאומן ילווה תמיד בטקס המרגש של הפרשת חלה. להפרשת חלה כוחות רבים, והיא מסוגלת לסגולות רבות כמו זיווג, שלום בית, בריאות, פרנסה טובה, ללידה קלה ולהצלחה ועוד.

הפרשת חלה
מעמד הפרשת חלה בציון רבי נחמן הקדוש

כוחה של הפרשת חלה

זוהי מצווה ששכרה עליה גדולה במיוחד בעולם זה ובעולם הבא, ומה מרגש יותר יהיה לערוך את הטקס המופלא הזה של הפרשת חלה במקום קדוש כל כך כמו אומן.
מצווה זו של הפרשת חלה שומרת עלינו והיא מסוגלת לזכות אותנו בשפע של ברכות. עצם הכנת החלה תכניס ברכה לבית, ואם נאמר במקרא "בזיעת אפך תאכל לחם" האישה ממירה את הקללה הזו לברכה ומכניסה סגולות לביתה. יש במצווה זו משום כפרה על החטא והפיכת הקושי להתפרנס לברכה בשפע של פרנסה.

להכניס שפע של ברכות

לא תמיד אנו יודעות כיצד לעשות הפרשת חלה, ולרוב אנו עסוקות בכדי להתפנות לנושא בביתנו, אנו מרגישות שאין לנו את המידע כיצד מפרישים חלה ולרוב ידוע כי את טקס הפרשת חלה מומלץ לעשות בחברת נשים נוספות, לכן נסיעות לאומן הן הזדמנות נדירה להיות חלק מן הסגולה המופלאה הזו ולהתרגש מהטקס מלא השמחה ומלא העצמה שקיים בהפרשת חלה

הפרשת חלה באומן- טקס מלא בשמחה

להפרשת חלה כאמור ברכות רבות- אחת הברכות שקיימות בהפרשת החלה היא הברכה לפרנסה טובה, לאכילת החלה עם הברכה המוציא גם סגולה להסיר מחלות וליצור בריאות איתנה, למצווה כוח רב שלא רק מרפא את הגוף אלא גם מרפא את הנפש. טקס הפרשת חלה מביא עמו גם ברכה לשנה החדשה ויש בו סגולות רבות ומוכחות כדי לזכות בשנה מוצלחת וטובה. הזוהר הקדוש מציין כי הפרשת חלה מגנה לא רק עלינו כאן בעולם הזה, אלא אף יוצרת השפעה על העולם הבא וכן יוצרת תיקונים בעולם כולו ומגנה ושומרת על העולם הזה כולו. זוהי מצווה שבכוחה לשמור עלינו, וזאת יותר משאנו מקפידות לשמור עליה ולקיים אותה. נשים רבות העידו כבר לאורך שנים רבות על ניסים שהתרחשו בזכות הפרשת חלה, ועל תפילות ותחנונים להצלחה ולבשורות טובות שנענו בזכות המצווה.

סגולה לישועות רבות

למצווה גם כוח הגנה רב לנשים בהיריון ולנשים לפני לידה לזכות בהיריון בריא ובלידה קלה ומהירה, לשמור ולהגן עליהן בזמן הקשה של רגעי הלידה. לכן להפרשת חלה גם סגולות רבות למניעת מקרים קשים או צרות חלילה.
גם מבחינה נפשית הטקס המיוחד מגן מפני מצבים של חרדות ובהלה נפשית, מפני מצבים של פחדים ומתחים שכולנו מתמודדות איתם. לכוח המצווה לסלק חרדות אלו ולהחדיר בנו ביטחון רב ושלווה. התפילות שלנו מקבלות ערוץ ייחודי הישר את עולמות עליונים ומעניקות לנו גם את הזכות להיכנס לעולם הבא ולא רק לתקן את עולמנו הגשמי. זוהי שעה של רצון ולקיים את הטקס המרגש באומן אין ספק כי שעת הרצון הופכת למלאה בעצמה רבה יותר. בסופו של הטקס המרגש נזכה לאכול מן החלה הטעימה פרי מעשה ידינו, מצווה שבכוחה להבקיע שערים נעולים ולמשוך אלינו ברכות רבות, רחמים וסגולות לא רק עלינו אלא לברך גם את כל עם ישראל. 

השאירי תגובה

מאמרים פופלרים

טיסות לאומן בקרוב

עקבי אחרינו

רוצה לקבל את המאמר לפני כולן?

** כתיבת דוא"ל שלך, מאשרת את הצטרפותך לרשימת תפוצה לקבלת מיילים

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן