גן סופיה

הדרך לאומן אינה קצרה, היא אורכת כשעתיים נסיעה מקייב אך הנופים בימי הקיץ בעיקר הם מלאים בירוק שופע ועוברים בינות לכפרים ולמרכזים מסחריים מרהיבים.

גן סופיה
גן סופיה

להגיע לאומן ולא לבוא לגן סופיה?

בקרבת ציון רבי נחמן נמצא גן סופיה, גן מרהיב ביופיו גדול ומרשים, וגם שם הנפש רק מתרחבת למראה הטבע היפה והמופלא הזה. יש המייחסים לרבי נחמן את האמרה- להגיע לאומן ולא לבקר בגן סופיה? ואין ספק כי זוהי אטרקציית חובה לכל מבקר באומן והיא מעניקה קסם רב ושלוות אמת כאשר מהלכים בגן הענקי, יושבים על הספסל לרגע או על הדשא, מתבוננים בברבורים ששטים באגם, ובדוכנים הצבעוניים של המזכרות

גן סופיה

בתחילת תקופת המאה ה-19 לערך רבי נחמן התגורר באומן, ושהה בפארק סופיה לעיתים קרובות תוך כדי עידוד חסידיו לבקר גם כן בגן. ראשית זאת כיוון שלטבע יש כוח עצום ליצור שלווה בנפש האדם, במקום של טבע האדם גם מתעורר בכיסופים ובגעגועים על כן זוהי עת טובה לתפילות, לתיקון, לחשבון נפש ולהרהורים. הליכה רגלית בטבע תמיד פעולה שמטיבה ומשפרת את ההרגשה, היא חיונית לבריאות ותמיד טוב לנשום אוויר צח בכל עת. זה מאפשר לנקות את הגוף וגם את הראש. לרבי נחמן ללא ספק היה קשר הדוק לטבע גם כי באמצעות יופי הטבע ניתן להבחין בניסים המופלאים של הקדוש ברוך הוא ובבריאה היפה והמופלאה שיצר. הטבע הוא מקום מושלם, מקום שקרוב לגן העדן, מקום שיכול לנסוך בנו כוחות נפש ולחזק את האמונה שלנו. גן סופיה הוא לא רק אחת מהאטרקציות הבולטות ביותר באוקראינה עם למעלה מחצי מיליון תיירים בכל שנה, אלא הוא מהווה גם מקום לפעילות תרבותית ומחקרית ענפה, כמקום בילוי עשיר בו מתקיימים גם צילומים או טקסי חתונה.

כוחה של ההתבודדות

כאשר מגיעים לאומן נוהגים לבקר בגן סופיה, כי עם נסיעות לאומן אין מדלגים על הביקור במקום המלבב והמרשים הזה. בראש השנה נערכים טקסי תשליך, ולרוב לומדים במקום על משנת ההתבודדות של רבי נחמן, המעודדת לשוחח עם בורא עולם באופן חופשי כמו עם חבר קרוב, לשוחח עם בורא עולם ישירות על כל נושא במקום פתוח ומבודד, מקום בו ניתן לשחרר מעט את המחשבות המטרידות וליצור כמו במדיטציה שקט בראש. הטבע הירוק, שדות פתוחים ומוקפים בעצים מלבבים הוא מקום נפלא לערוך בו התבודדות. תהליך התפילה וההתבודדות הוא למעשה תהליך של תרגול שיכול לתרום רבות להשגת ישועות ולזיכוך הנפש והגוף.

תפילה לה'

במהלך התפילה ראשית מודים לבורא עולם על מה שיש, על הדברים הטובים הקיימים בעולמנו ולמרבה הפלא הם רבים רק אולי הפכו למובנים מאליו, לאחר מכן מתוודים על חטא, על חרטות, על מעשים שלא היו צריכים להיעשות, על הקושי בחיינו ומבטיחים לנסות ולהשתפר בעתיד, כלומר מכירים בטעות ומבטיחים לתקן אותה ולא לחזור עליה. ולבסוף מבקשים מבורא עולם כל מה שאנו צריכים, מתוודים על הקשיים ועל המכשולים ומתפללים לישועות בכל נושא. זהו שיח פורץ דרך ממשנתו של הצדיק לתפילה מסוג שונה ואחר, תפילה שבעיקר מסוגלת לפתוח את ערוצי הקשר שלנו עם בורא עולם.       

השאירי תגובה

מאמרים פופלרים

טיסות לאומן בקרוב

עקבי אחרינו

רוצה לקבל את המאמר לפני כולן?

** כתיבת דוא"ל שלך, מאשרת את הצטרפותך לרשימת תפוצה לקבלת מיילים

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן