ישועות מנסיעה לאומן

נסיעה לאומן מתקשרת תמיד עם הציפייה לישועה, כי רבי נחמן במילותיו שלו הבטיח לפעול למען כל מי שיבוא אל ציונו, יקרא את התיקון הכללי וייתן פרוטה לצדקה, ולקבל הבטחה שכזו מגדול הצדיקים ביהדות, זה בהחלט לא דבר של מה בכך

קבוצת נשים בשלג באומן
אתנחתא בשלג בדרך לרבי נחמן

לקבל מסרים מרבי נחמן

אולי אנו מגיעים מסקרנות כדי לבדוק אם אכן זה פועל, אחרי הכל כולנו בני אדם, וכולנו זקוקים כמעט בכל שלב בחיים לישועות שונות- יותר בריאות, יותר פרנסה, יותר הצלחה, נחת מהילדים, להתגבר על עיכובים, לבקש שלום בית, שלווה, בריאות נפשית, הגשמה או אולי פרי בטן, אין סוף למה שמתרוצץ בלבו של כל אדם, וטבעו של האדם לעשות כל שביכולתו כדי לחיות טוב יותר, ויש האומרים כי ביקור אצל רבי נחמן הוא בבחינת להגיע למומחה הטוב ביותר בעולם. סיפורי הישועות מרגשים ורבים, ואלפי מאמינים מתמידים ומגיעים לציון הקדוש פעמים רבות במהלך חייהם, גם אם אינם יודעים כיצד ישיגו את ההשקעה הכספית לשם כך, והם מצליחים בכל זאת. ספק אם ישנו עוד מקום בעולם אליו נוהרים עשרות פעמים בחיים.

חוויה מרגשת

מסע לאומן היא חוויה מרגשת ואף משמחת למרות שהדמעות זולגות בציון, כל אחד על מה שכואב לה ואולי המילים כלל לא מצליחות לצאת החוצה ואולי לא התפילות, אלא רק הנוכחות במקום היא מלאה בעצמה רבה יחד עם עוד עשרות נשים כל אחת וסיפור חייה. הדמעות לא משתלטות על המסע, כי אין שוכחים לרגע את הציווי של רבי נחמן להיות בשמחה תמיד.

ההבטחה של הצדיק

אין ספק כי נסיעה לאומן היא ציון דרך בחיים. לא שוכחים זאת לעולם, אם הייאוש מביא אותך לשם, נוצרת במקום חוויה של לידה מחדש וקבלת כוחות מחודשים. כמו שאמר הצדיק בעצמו "איני עוז אתכם… אני רוצה להישאר ביניכם", אלו הצהרות מרגשות עד לדמעות. ואכן ההבטחה לעזור לכל אחד במה שצריך יש לה סיכויים גדולים להתגשם. עצם המאמץ לבוא לאומן אינו חוזר ריקם. הישועות שאנשים מעידים עליהם הם רבים והסיפורים מרגשים- אם זה חולים שקיבלו רפואה וחיים טובים יותר, אם זה מעוכבים בזיווג שנושעו ומצאו את זיווגם משורש נשמתם, אם התפילה לפרי בטן שהופכת למציאות, ואם לקבל פרנסה יותר גדולה. אין ספק שגם הנס הגדול יותר הוא נס הנוכחות באומן, בה הנשמה נמצאת במקום עליון ומתחברת יותר לצד האלוקי הגבוה שבה. במוקדם או במאוחר מרגישים את הישועה הזאת, ורוצים ממנה עוד, כי אם זה פעל פעם אחת והשפיע לטובה פעם אחת, הכיסופים לביקור שני רק הולכים וגדלים. בייחוד שכאמור אם רבי נחמן רוצה שנגיע אליו, אנחנו נגיע אליו ונקבל ממנו את הסימנים ואת הרמזים הברורים כי הגיעה העת.

פועל הישועות

אחד מסיפורי הישועה המפורסמים הוא סיפורה של כוכבת הילדים רינת גבאי, אשר סיפרה כי עברה הפלות רבות והחליטה בייאושה לבקר באומן. שם כלל לא הכירה את הדת, ואמרה לרבי נחמן כי אף אינה יודעת איך להתפלל, ואם תזכה לפרי בטן באמצעות תפילותיו למענה, היא מבטיחה להקפיד על שמירת שבת. לאחר ששבה לארץ ילדה את בתה הבכורה בחלוף תשעה חודשים בדיוק.         

השאירי תגובה

מאמרים פופלרים

טיסות לאומן בקרוב

עקבי אחרינו

רוצה לקבל את המאמר לפני כולן?

** כתיבת דוא"ל שלך, מאשרת את הצטרפותך לרשימת תפוצה לקבלת מיילים

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן