הפרשת חלה - אהובה ארד

מתכון להפרשת חלה

חומרים ל2 קג' קמח :

2 קג’ קמח מנופה
4 כפות שמרים יבשים או שקית שימרית (ניתן להוסיף משפר אפייה-לא חובה)
1 כוס סוכר (ברכתו המוציא)
או 2 כוסות סוכר (ברכתו מזונות)
1 כף מלח
7-9 כוסות של מים פושרים נוטים לחמים בכוס חד”פ
1 כוס שמן
1 ביצה – טרופה למריחה
שומשום

אופן ההכנה :

מרכיב ראשון
הקמח
הקמח מסמל את העמל שלנו בחיים “אדם לעמל יולד” את עבודת שלנו להתעלות במצבים שונים, להשביח את חיינו, לשפר תמיד שיהיה יותר טוב לזכות להתקדם ברוחניות והתקדש ולא לשכוח לאחד, לגשר,לקרב ולהביא למצב שהכל יהיה עיסה אחת אחידה. כך בחיינו לשאוף לשלמות ברוחניות ובגשמיות וכמובן רבנו הקדוש אמר- “על כל דבר יקדים האדם תפילה”.יהי רצון מלפניך ה’ יתברך שנזכה לדעת חכמה להשתמש בהם למען שמך שנזכה לבחור בדרך האמת שהיא התורה הקדושה.
מרכיב ראשון
מרכיב שני
שמרים
זה השמחה בחיינו. החיות שבחיים ,ההתלהבות, כל הזמן לדאוג שאנחנו נהיה בהתחדשות לשמור על זה מכל משמר, לא לתת לשמרים האלה להחמיץ אותנו.שהוא למעשה העצבות. שכל הזמן העצבות רוצה להשתלט עלינו ולהוריד אותנו ברוחניות אבל,רבנו הקדוש אמר- “אל יאוש בעולם כלל” נשמור על השמרים בכדי שיתפיחו לנו את ההתלהבות בעבודת ה’.יהי רצון שה’ יתברך ישמור אותנו ממידות רעות,יצר הרע, עצבות ,לשון הרע ושנאת חינם.
מרכיב שני
מרכיב שלישי
סוכר
סוכר..סוכר… זה המתיקות של החיים, אהבה, חסד, אושר, אדיבות, שמחה, האור האין סופי לראות את המתוק של כל דבר בחיים, לראות את אור ה’, שה’ עושה הכל לטובה ולזכור תמיד שמעז יוצא מתוק.יהי רצון שה’ יתברך ימחול לנו וימתיק מעלינו את הדינים (“על ידי ניגונים ומחיאת כף מתמתקין כל הדינים”)
מרכיב שלישי
מרכיב רביעי
מים
אין מים אלא תורה וחיים…החיים שלנו ללא תורה כמו אדם שנמצא בנווה מדבר ללא מים ומבקש להרוות את צימאונו.הצימאון הזה, הוא צימאון לתורה בחידושים ופילפולים, בטוהר ונקיות בהרגשה של התחדשות זוהי עוצמת המים.יהי רצון שנזכה שהתורה שלנו תזרום כמו מים לליבנו ותהיה בעורקינו.
מרכיב רביעי
מרכיב חמישי
מלח
את המלח צריך להוסיף בחיינו במידה ולא יותר מדי בכדי שבצק זה (חיינו) לא יהיה מלוח מידי ושלא יחסר מטעמו.צריך כל הזמן להשתדל לעבוד על המידות, במיוחד על תכונות הנפש שה’ יטביע בתוכנו לעבוד על מידותינו, לדעת תמיד מתי לעצור (כעס,לשון הרע,ליצנות,שנאת חינם).יהי רצון שנזכה תמיד ללכת בדרך הישר שליבנו ופינו ולשוננו יהיו שווים.
מרכיב חמישי
מרכיב שישי
שמן
הכי הכי חשוב האור בתוכנו “כל זמן שהנר דולק אפשר לתקן”.תמיד לשמור על הגחלת בתוכנו, על אש התורה שתאיר בקרבנו בתוך נשמתנו. לדאוג להאיר פנים לה’ יתברך ולכל הסובבים אותנו, להשתדל להיות יהודי.ומתוך אור פנימי זה, לצמוח ולהאיר את העולם בתורה ומצוות ומעשים טובים (“סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל אדם”).
מרכיב שישי

יהי רצון שה’ יתברך ישפיע עלינו שפע מברכותיו עד בלי די שנזכה שמשיח צדקנו יבוא באור הגנוז של צדיקים ויאיר את בית מקדשנו.
באהבה עבד ה’, אהובה ארד.

שתפי מכל הלב !

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן